Prečo podpísať petíciu a čo tým získam?

   Podpísaním petície získame možnosť pýtať sa kompetentných politikov v priamom prenose v televízii na RTVS na dole uvedené otázky. Dôvody, prečo a na čo sa pýtať sú ďalej v texte.

Získame možnosť nepripustiť vyhýbavé  odpovede, ktoré nič neriešia a nesúvisia s otázkou.  Vytvoríme možnosť získať časť vyvezených miliárd naspäť pre Slovensko.

   Sme kolónia  a je najvyšší čas zmierniť dopad kolonizácie.  Pojem Kolónia Slovensko  uvádzam z dôvodu, aby som nazýval veci pravým menom.

    Že názov Kolónia Slovensko je realita popíšem v ďalšom texte. Rovnako aj, že nie sme úplne nemohúci a máme možnosť zmierniť následky kolonizácie . Je to na nás!!!  

Priamymi otázkami budeme môcť žiadať vysvetlenie prečo to tak je a prinútiť kompetentných riešiť stav, ktorý zapríčinili politici.  

Banky /Zdroj internet/

Všetci viete, že neexistuje slovenská banka. Uvediem údaje čo som našiel ešte z roku 2024/2025 je pochopiteľné, že zisky bánk sa zvyšujú.

Kľúčové fakty o ziskoch bánk: /Zdroj internet/

·         Historické maximá: Ziskovosť bankového sektora je na veľmi vysokej úrovni, často označovanej za rekordnú.

·         Výsledky 2024/2025: Čistý zisk bánk pôsobiacich na Slovensku v roku 2024 presiahol 1,07 miliardy eur.

·         Zdroj ziskov: Hlavným motorom ziskov sú najmä príjmy z úrokov, ale aj poplatky za služby. A iné.

/Zdroj internet/

Rástli najmä výnosy z úrokov a poplatkov

Pozitívny vplyv na zisk bánk na Slovensku mali najmä čisté úrokové výnosy, ktoré vzrástli o viac ako 10 % z 2,2 miliardy eur v roku 2023 na 2,45 miliardy eur v roku 2024. Približne rovnakým tempom stúpli aj čisté výnosy z poplatkov zo 772 miliónov eur v roku 2023 na 846 miliónov eur v roku 2024, predovšetkým pod vplyvom provízií z predaja nebankových produktov.

   Každému je jasné, že zisky idú mimo Slovenska a vzhľadom k rôznym pôžičkám a hypotekárnym  úverom budeme finančná  kolónia ešte ďalších 25 – 30 rokov. Je jasné, že zisky sa dajú znižovať rôznymi spôsobmi, ktoré my ani nepoznáme. Myslím, že skutočné zisky sú asi iné.  To chceme?

Obchodné reťazce. /Zdroj internet/

*štatistika sa týka nefinančných podnikov, ktoré zverejnili účtovnú závierku za fiškálny rok 2024 k 31.8.2025

Celkové tržby dvadsiatich analyzovaných maloobchodných reťazcov stúpli vlani o 3,8% na 9,5 miliardy eur.

  U obchodných reťazcoch sa nejedná len o vývoz zisku zo Slovenska.  Tu sa jedná o to, že skolonizovali územia na ktorých sú obchodné reťazce. Od našich poľnohospodárov kupujú kvalitné potraviny za výrobné ceny a nám predávajú chemický dovoz.  Znížili nám potravinovú bezpečnosť na minimum. Toho je viac.

Energie /Zdroj internet/

 V kontexte slovenského a európskeho trhu možno rozlíšiť niekoľko úrovní cien:

·         Výrobné náklady (marginal cost): Efektívne jadrové alebo vodné elektrárne dokážu vyrobiť elektrinu aj za menej ako 50 – 60 €/MWh.

·         Trhová cena (burza): Konečnú cenu na trhu často určujú najdrahšie zdroje (tzv. záverné elektrárne, zvyčajne plynové), čo v čase krízy alebo vysokej dopytu môže cenu vyhnať na 500 €/MWh a viac.

·         Aktuálne burzové kontrakty: Ročné kontrakty na elektrinu s dodávkou pre rok 2027 sa obchodovali na úrovni cca 2500 – 2800 CZK/MWh (približne 100 – 110 €/MWh).

·         Regulovaná cena pre domácnosti: Pre rok 2026 sa koncová cena pre domácnosti na Slovensku (vrátane distribúcie) pohybuje v závislosti od sadzby, pričom priemerné koncové ceny s DPH boli na úrovni cca 190 – 260 €/MWh

SSE.sk +2

Výsledná cena je ovplyvnená cenami palív (plyn), emisných povoleniek a geopolitickou situáciou

190 : 50 = 3,8 násobne  = 380%,  260 : 50  =  5,2  násobne  =  1 352%

500 : 50 = 10 násobne

Takže tieto ceny nám zabezpečili tí politici ktorí nás dali kolonizátorom. Myslím, že už ďalej nemá význam popisovať koľko peňazí  ešte vyvážame mimo republiky.  Uvedomujem si, že tí čo sa nad týmto aj zamyslia sa rozčúlia.

Je pochopiteľne viac oblastí, to by bol dlhý text.

Ale riešenie je, aby sa nám časť z vyvezených miliárd vrátila. Stačí prinútiť diskusiou politikov k opatreniam ako spravila Ursula von der Leyenová. A všetko bude legálne a nikto sa nad tým nepozastaví. Veď taká je prax v EU.  Na viac my ešte máme tú výhodu, že sú to naše peniaze, my sme ich vyprodukovali!!!

                   Stačí sa pripojiť a vytvoriť si tak šancu na riešenie.                                     

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Brzdenie rozvoja civilizácie

NKÚ o miznúcich miliardách.