NKÚ o miznúcich miliardách.
Predseda NKÚ prehovoril o „miznúcich miliardách z Bruselu“
Toto je ďalší príspevok (z viacerých), ktorý by nemal nechať ľudí bez povšimnutia. Každý má možnosť dať vedieť o petícií, ktorá smeruje k zabrzdeniu rozkrádania v miliardách €. Možnosť dať vedieť o petícii vidím vo viacerých rovinách. Osobný kontakt, sociálne siete a tiež mail a podobne.
Nie je predsa možné, aby štát nemal
koncepciu. Ja sa presviedčam, že štát koncepciu má, ale nie v prospech
ľudí a rozvoja Slovenska. A tu vzniká nutnosť pýtať sa menovite. Kto takúto koncepciu
vytvoril? Na akom základe bola takáto
koncepcia vytvorená. Kto bol v hodnotiacej komisii pri prideľovaní 26 miliárd
€ ?
Máme však možnosť to zastaviť, a to je
na nás všetkých. Tých 26 miliárd eur si nedokážeme ani predstaviť.
Kto vie čo sa tam skutočne deje? Ja nie, ale
chcem sa to dozvedieť. Verím, že všetci to chceme vedieť, len musíme mať čo
najväčší počet podpisov v petícii. Len tak prinútime kompetentných zaradiť
priame vysielanie v televízii.
Teraz konkrétne k linku k upozorneniu NKÚ.
Najvyšší
kontrolný úrad (NKÚ) upozorňuje. Slovensko nevyužíva eurofondy efektívne.
Šéf
NKÚ Ľubomír Andrassy tvrdí, že krajine
chýba jasná stratégia.
Predseda
úradu Ľubomír Andrassy upozorňuje, že Slovensko napriek tomu, že z EÚ získalo
čistý príjem takmer 26 miliárd eur,
tieto zdroje často nedokáže využiť spôsobom, ktorý by zabezpečil dlhodobý a
udržateľný rozvoj krajiny.
„Financie z
Bruselu končia v nezmyselných projektoch“
„Ak
si neosvojíme v rámci fungovania štátu, že každý je povinný zúčtovávať použité
prostriedky v kontexte princípov dobrého hospodára, tak sa nikde nepohneme a
môže natiecť na Slovensko ďalších 25, ďalších 30 miliárd eur a ostaneme presne
v tej situácii, v ktorej sme,“ vyhlásil Andrassy.
Link z verejnej stránky STARTITUP.
https://www.startitup.sk/nazivo-predseda-nku-prehovoril-o-miznucich-miliardach-z-bruselu/
Komentáre
Zverejnenie komentára