Príspevky

Zobrazujú sa príspevky z dátumu november, 2025

NKÚ o miznúcich miliardách.

                                 Predseda NKÚ prehovoril o „miznúcich miliardách z Bruselu“       Toto je ďalší príspevok (z viacerých ) , ktorý by nemal nechať ľudí bez povšimnutia. Každý má možnosť dať vedieť o petícií, ktorá smeruje k zabrzdeniu rozkrádania v miliardách €. Možnosť dať vedieť o petícii vidím vo viacerých rovinách. Osobný kontakt, sociálne siete a tiež mail a podobne.   Nie je predsa možné, aby štát nemal koncepciu. Ja sa presviedčam, že štát koncepciu má, ale nie v prospech ľudí a rozvoja Slovenska. A tu vzniká nutnosť  pýtať sa menovite. Kto takúto koncepciu vytvoril? Na akom základe bola  takáto koncepcia vytvorená. Kto bol v hodnotiacej komisii pri prideľovaní 26 miliárd € ?       Máme však možnosť to zastaviť, a to je na nás všetkých. Tých 26 miliárd eur si...

O koľko preplácame elektriku.

  Aj na tento príspevok faktov je nutné sa pýtať v priamom prenose na RTVS.       Vo videu sa dozviete, že Slovensko si dokáže vyrobiť elektrika v cene 50,- € za jednu Megawatthodinu (MWh).   To je 0,05,- € za   kilowatthodínu (kWh). Platby nám však chodia 0,15,-€   za   kilowatthodínu (kWh). To je teda trojnásobok, čo je v percentuálnom vyjadrení 300%.   Vo videu je toho viac na čo sa je nutné spýtať. Video je z 21. novembra 2022 a nič sa nezmenilo. „Prečo by sa niečo zmenilo“? Veď sa nikto nepýta verejne. To môžeme zmeniť ak sa budeme pýtať v priamom prenose. PODVODMI S ENERGIAMI SA FINANCUJÚ VOJNY - Peter Staněk a Jozef Holjenčík https://www.youtube.com/watch?v=cq1M_6bAwAk    V ďalšom videu už p. Holienčík hovorí o 530.- € / MWh. To je už nárast 10,6 viac, to je 1 060%.   To už kolónia Slovensko odvádza kolonizátorom aj dosť. Môžeme „poďakovať“ p. Dzurindovi. Platiť to musíme my ...